Doğalgaz Zehirlenmesi


Zehirlenme belirtileri

– 1 evre, insanlar hafif rahatsızlık, durgunluk ve uyuklama hissedilir. Eğer daha fazla karbon monoksit inhalasyon uyuşukluk ve uyku isteği biraz iyice artar çöker.
– Aşamada 2’de, titreme, konvülsiyonlar, diş gıcırdıyor, çene titreme ve vücut ısısı artacak. Gözleri üzerinde sır.
– 3. adımda, solunum ve kalp yavaşlaması ise. Vücut ısısı düşer ve ölüm meydana gelebilir.
– Boyalı dudaklar ruj karbon monoksit ölümlerin bir sonucu olarak Glow. Güler yüz bir dönüş alacaktır. Cilt kiraz kırmızı rengi döner.

ZEHİRLENME NEDENLERİ OLAYLAR
– Baca temizlemek için başarısızlık, gaz yanma odasına bağlı zaman veya baca malzemelerinin ve bakımı üzerinde deformasyon olduğunu.
– Baca baca kapağı nedeniyle yağmur suyunun baca baca içine giren malzeme geri tepme ve hasar eksikliği rüzgarlı.
– Baca sensörü veya standartlarda belirtilen işi yapmak için yetkisiz kişilerin eksikliği ile iptali nedeniyle dışarı atılmış olamaz ve baca gazı riski oluşturan iç ortama yayılır.
– Çöp fırını, temiz ve baca tamir ve zaman yapmak için düzenlemelerin gerektirdiği koşullara bakım yaptırın.
– Bacalı ve açık yanmalı cihaz sonradan iptal veya delikleri kullanın odağı açıldı kapalı.
– Uygun olmayan kurulum yapma yetkisiz değişiklik ile doğal gaz ve işlemleri kullanarak abonelerin montajı için.
– Baca malzemesi zarar meydana baca yoğuşma yapımında kullanılan malzemelerin baca.
– Nedeniyle inşaat aşamasında baca içini elde değil ise baca baca daralmasına.
– Bir sonucu olarak baca ve baca gazı bozulma Draft başlık enkazını neden dış atmosfere ve yakım hücresinin çevresinde boşaltılamaz.
– Aboneleri doğalgaz cihazı yanma veya yetkisiz kişilere bunları alarak alınması bakımı.

BACA TEMİZLEME ÇOK ÖNEMLİ
– Baca ve kurumlarda olduğu oluşturduğu, diğer yakıtlara kıyasla baca gazı kirliliği neden, ancak birkaç dış faktörler (rüzgar, titreşim, vb), yanı sıra doğal gaz, kömür ve odun gibi yakıtlar daha önce kullanılan yapmaz . Doğru bakım ve temizlik, atık gazların olmadan doğal gaz kullanırken, baca yoğunlaşmayı oluşturur.
– Baca kurumları ve harç parçaları yumuşatmak için kurumları ve iş, yumuşatmak için baca Bu yoğunlaşma de böylece, bacalar ile tıka basa dolu içine dökülür tıkanma neden ediliyor.
– *, Baca çekiş kısmen veya tamamen, atık (karbonmonoksit) gazı ve cihazın tekme-geri engelliyor ortaya çıkan tıkanıklık yayılım ortamına boru yol açar.
– Eğer baca yangın kullanımınız en az bir kez, hangi yakıtlar bir şirket yılda kullanabilir veya itfaiye en temizletir tarafından yetkilendirilmiş edin.

GAS KULLANICILARI ÖNLEMLER ALMASI GEREKİR

Temizlettiril gerekir: GERİ kış sezonu öncesi, İtfaiye (110 Tel), en az yılda bir kez bulunmaktadır.

-Bacal Cihazlar önce, bacalar, otoriteye test edilmelidir kontrolü ve denetim firmaları olumlu rapor olmalıdır almış. Sen bulunduğunuz yere bağlı olarak şirkete yetkili şirketin listesini elde edebilirsiniz.

-Bacal Cihaza, bakım müşteri servisini arayarak yapılmalıdır.

-en Baca başlamış olmamalı kesinlikle aspiratör baca için.

baca taktırıl gerekir -en Sensör Çalışıyorsa olduğu kontrol edilmelidir.

-C-Up ventilasyon (havalandırma) kesinlikle kapalı olmalıdır monte.

Kapı konumu sırasında kapalı tutulmalıdır mevcut olmalıdır.

-Baca Hat taktırıl için.

Gaz kaçağı, paniğe kapılmadan orta ötesine gitmeli zaman -Ev hissettim. Alo 187 çağırarak 24 saat, gaz valfleri koku daha ise, sigortalar, yangın kapalı olmalıdır ve telefon ortamında kullanılmaması gerekir önlemek için, ekip kadar, pencereler açık tutulmalıdır kapalı olmalıdır. Gerekli müdahaleleri ulaştı ekibi ile kısa sürede verilen adres, sorunun bir dizi olarak çözülecektir.

MAKİNA MÜHENDİSLERİ uyarıyor: ABONE MİLYONLARCA TEHLİKEDE!

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi baca gazından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek kalıp binayı ziyaret eden bir anne ve engelli kızı önlemleri Fatih’te doğalgaz kullanıcılarına alınması vurgulamıştır. Yaklaşık 4 belirten milyon doğalgaz abonelerinin Makina Mühendisleri Odası, İstanbul İstanbul Şube Sekreteri Alkım Erdönmez, “anne ve kızı. Kullanılan alüminyum bacanın eğimi ölümü doğru değildi evde hiçbir delik yoktu. Rağmen Bu baca aşınma değişmeden. abonelere Bu şekilde baca kullanımı yüzde 40, “dedi tahmin İstanbul’da 4 milyon yakın doğal gaz Of.

. Yangın yanma havası ihtiyacı ve gaz tüketimi nedeniyle cihaz hava tüketilen odasında bulunan havalandırma “olarak da karbon monoksit açığa çıkabilir Hava boş Hermetik kazanlar 75 bip yapıyoruz: dikkat etmelidir Erdönmez ile abone.. tehlikeli bir gaz algıladığında -80 desibel. Bu ses dışarıdan bile duyulabilir. Bu sistem Türkiye’de yaygın olmalıdır. EPDK teknik şartname hareket etmelidir. İstanbul Teknik şartnamede, Ankara ve firmalar. kendilerini ayarlar Odası ise Makina Mühendisleri LPG kontrolleri bu konuyu kontrol süreci bakımı yürütülen, ancak ne olabilir yapıyor. Gerekli kazan baca bağlantısı için çelik boru kullanmak için. ”

Karbon monoksit ölümcül bir zehirdir

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, karbon monoksit, bu ölümcül zehir, renksiz, kokusuz insanları zehirledi, o gitmeden önce bu gazın kadar fark dedi.

Muhtasar, duman soba, şofben ve egzoz zehirlenmesi olayları aslında, karbon monoksit zehirlenmesi belirtilen, basına yansıyan.

Doğal gazın toksisite Muhtasar çarpıcı eksikliği, “Doğal gaz kendisi zehirli değildir. Gaz kaçağı, ilham hava oksijen azalması ya, oluşur doğal gaz yanma sırasında meydana yayılmış karbon monoksit ortamı zehirleyerek ölüm olabilir zaman” dedi.

Karbon monoksit renksiz, kokusuz, belirtti özlü bir ölümcül zehir, “Bu gaz yapar kandaki oksijen gerçekleşir kısa sürede çok önemli değil. Karbon monoksit. Aşırı yorgunluk kaldığında önce insanları zehirliyor, uyuşukluk , baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, çarpıntı, kulaklarda çınlama, bazen kas krampları. insanlar zehirlendi zihin, o adım olacaktır devlet gerçekleşmiştir kendisini bulmak olmasa bile. Sonunda, insanlar oksijen eksikliği ölecek fark her zaman mümkün değildir olay olmasına rağmen. dönün. Hatta o sıtma kalıcı sakatlık olabilir engelledi Ölüm yapabiliyor “dedi.

Böyle bir durumda, derhal, çıkarılan açık ve temiz hava kaldırma kaza yerine kişinin zehirlenmesi, düşük bir katta yatırılacak olarak, mümkün derhal oksijen, hatta yüksek basınçlı oksijen tedavisi, ihtiyacı vurgulayan olmak özlü uygulamak, hastanın sıcaklık, gerekli, suni solunum ve kalp masajı uygulanmalıdır nereye söyledi.

Dr. Özlü, kaliteli kömür yakma soba ve böyle bir acı olay şahit olmamak için ateşleme işlemi için uygun malzeme kullanmak gerektiğine işaret ederek, şunları söyledi:
“İyi yanma, sigara, duman yayan yakıtlar zehirlenme nedenidir. Kontör göre Sobalar yöntem biraz, süzülmüş doldurulmuş ve yandı sonra, üst Bertaraf ek kömür ve kömür yanma ateşledi. Isı tasarrufu için, dışarı duman soba daralmış asla kapalı. Soba hava girişleri tamamen kapalı olmalıdır. Bacalar, baca kapakları duman geri tepme kullanılması gereken düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. ”

Lodos, hava sirkülasyonu fırtına özlü, “hava Bu tür sobalar, tamamen yatağa gitmeden önce sönmüş gerektiğini olumsuz koşullarında soba yanan gerektiğini belirtti ve, yarı yanmış kömür, akaryakıt malzemeleri gibi yandı Ahşap dışarı alınmalıdır olarak. ortaklarla daire aşağıdaki bacalar bazı binalar, sizin alt komşu gelen sizin soba soba duman yakmasa bile, bu durumda. kullanılırsa, tepip odanıza geri zehirleyebilir, “dedi.
Muhtasar, soba yanar uyku durumunda, sen olmadığını söyledi, güvenli hatırlamamız gerekiyor asla.

Etiketler:

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın